ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Zapowiedziano anime na podstawie najsłynniejszej bitwy w historii Japonii

Tereny dzisiejszej prefektury Gifu, kilkaset lat temu były miejscem słynnej bitwy pod Sekigaharą. Znajdujące się w jej obrębie miasto Tarui, zapowiedziało historyczne anime promocyjne, upamiętniające to wiekopomne wydarzenie. Premiera już w przyszłym roku!  

 

Bitwa pod Sekigaharą miała miejsce w 1600 roku n.e. i do dziś uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Japonii. W trwającej wiele godzin bitwie, wzięło udział ponad 210 tysięcy żołnierzy armii wschodniej i zachodniej. Bliżej zwycięstwa w pewnym momencie była armia zachodnia, jednak w kluczowym momencie starcia, część oddziałów przeszło na stronę armii wschodniej. Historyczne starcie zapewniło decydujące zwycięstwo założycielowi dynastii Tokugawa – Ieyasu Tokugawie, którego ród władał Japonią przez ponad 250 lat, aż do czasów restauracji Meiji.

Jedynym z miejsc znajdujących się na dzisiejszych terenach bitwy jest miasto Tarui, które postanowiło wyprodukować animowaną ekranizację na jej podstawie! Krótka seria PR’owa, zatytułowana “The Battle of Sekigahara: The Warriors of Tarui Who Stood At the Crossroad” otrzymała kilka dni temu oficjalną zapowiedź. Projekt nadzorować ma firma Pony Canyon i  – zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem – ukaże się on już pod koniec lutego 2022 roku! Fabuła anime skupi się na dwóch żołnierzach – Takenakim Shigekado oraz Tamehiro Hiratsukim. Obaj niegdyś służyli klanowi Totoyomi, jednak podczas bitwy pod Sekigaharą stali się dla siebie wrogami. Produkcja ma przedstawić również związek, jaki obaj żołnierze mieli ze strategiem Takenaką Shigeharu, który był głównym doradcą Toyotomi’ego Hideyoshi’ego.

Projekt będzie rzetelnie korzystał ze źródeł historycznych, czego ma dopilnować Tetsuo Owada – emerytowany profesor z Shizuoka University.

Ujawniono również, że głosu jednej z postaci udzieli Shunichi Toki, który znany jest m.in. z roli Kazutory w Tokyo Revengers). Pozostała część obsady na razie pozostaje nieznana.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: