GAMING KINO I SERIALE NEWS

Zapowiedziano grę RPG z otwartym światem z uniwersum Harry’ego Pottera! Hogwarts Legacy na pierwszym zwiastunie

Powstawanie wysokobudżetowej produkcji z uniwersum Harry’ego Pottera było tematem licznych plotek już od blisko 3 lat. Pod koniec maja tego roku, temat rzekomej gry opartej o świat magii powrócił, za sprawą nieoficjalnych doniesień serwisu Bloomberg. Te okazały się być trafne, bowiem właśnie zapowiedziana została pierwsza, konkretna gra RPG z Hogwartem w tytule! 

 

Podczas zakończonej chwilę temu transmisji Sony, która pierwotnie miała zdradzić przede wszystkim cenę oraz datę premiery konsoli PS5, graczy czekały bardzo solidne niespodzianki. Jedną z nich jest urzeczywistnienie mokrych snów każdego fana uniwersum Harry’ego Pottera, bowiem jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z tytułem opartym na czarodziejskim świecie J.K. Rowling, który wyglądałby tak solidnie, jak ten właśnie zapowiedziany(!).

Oto pierwszy zwiastun Hogwarts Legacy, jednoosobowej gry RPG z otwartym światem, która rzekomo ukaże się już w przyszłym roku: Harry Potter nareszcie doczekał się tytułu, który ma szansę wykorzystać potencjał ogromnego i fascynującego uniwersum świata magii. Hogwarts Legacy pozwoli na „wcielenie się w ucznia Hogwartu jak nigdy dotąd”, umożliwiając graczowi stworzenie swojego własnego czarodzieja, który został właśnie przyjęty do elitarnej szkoły magii.

Gra toczy się XIX wieku i oferować ma rozległy, otwarty świat oraz całą masę różnego rodzaju czarodziejskich przygód. Twórcy produkcji zapewniają, że nie zabraknie w niej ważenia eliksirów, nauki poszczególnych zaklęć czy przemierzania rozległych lokacji, znanych z książek oraz filmów. Produkcją gry zajmuje się – należące do Warner Bros. – studio Avalanche Software(pod metką Portkey Games), a sam tytuł został oficjalnie zapowiedziany na 2021 rok na komputery osobiste, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. 

źródło: The Verge

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.