GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Zhakowano ponad 160,000 kont Nintendo. Hakerzy użyli ich do…kupienia V-dolców w Fortnite

W dniu wczorajszym firma Nintendo zablokowała możliwość zalogowania się przy użyciu Nintendo Network ID, po tym, jak wykryto nieautoryzowany dostęp osób trzecich do ponad 160 tysięcy kont. Poza wyciekiem danych osobowych użytkowników, konta niektórych z nich zostały użyte w sposób bardziej brutalny…

Firma wystosowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie w języku japońskim, z którego wynika, iż od początku kwietnia dane użytkowników takie jak ID, hasło, data urodzenia, czy region zamieszkania, zostały pozyskane przez strony trzecie,  niepowiązane z usługami firmy. Większość ze 160 000 użytkowników nie została jakoś bardziej poszkodowana, jednak wielu z nich donosi o ogromnych mikropłatnościach wykonanych z ich konta na poczet gry Fortnite, a konkretnie na zakup V-dolców, czyli wewnątrzgrowej waluty w tytule Epic Games.

Zgodnie z doniesieniami Nintendo, firma wystosuję specjalną wiadomość email do użytkowników dotkniętych sytuacją wywołaną przez hakerów, dzięki której ci, będą mogli zresetować swoje hasło do konta. Duże N zaleca również, aby jak najwięcej osób korzystających z usługi wdrożyło dwuetapowe uwierzytelnianie swojego konta, co może zapobiec podobnym problemom w przyszłości.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: