GAMING JAPONIA NEWS

Zmarł Koichi Sugiyama. Autor muzyki do serii Dragon Quest

Świat obiegła bardzo smutna informacja o śmierci jednego z najbardziej zasłużonych kompozytorów branży gier. Koichi Sugiyama od 1986 roku stworzył setki utworów uzupełniających świat serii Dragon Quest.  Artysta zmarł w wieku 90 lat. 

 

Firma Square Enix potwierdziła doniesienia o śmierci swojego wieloletniego współpracownika oraz znanego fanom branży gier kompozytora – Koichi’ego Sugiyamy. Twórca muzyki, znany najbardziej z utworów związanych z marką Dragon Quest, zmarł 30 września 2021 roku w wieku 90 lat. Przyczyną śmierci twórcy miał być wstrząs septyczny.

Koichi Sugiyama zaczynał od tworzenia muzyki filmowej w 1967 roku. Kompozytor przeniósł swoją działalność twórczą do branży gier w 1985 roku i zaledwie rok później stworzył ścieżkę dźwiękową do pierwszego Dragon Quest’a. Współpraca z marką Square Enix trwała do ostatnich dni artysty, a jego ostatnie utwory usłyszymy w nadchodzącym Dragon Quest XII: The Flames of Fate.  Z oficjalnego oświadczenia Square Enix dowiadujemy się, że pogrzeb kompozytora odbył się w prywatnym gronie rodziny oraz przyjaciół. Najbliżsi artysty poprosili również fanów, aby tymczasowo wstrzymali się z wysyłaniem kondolencji. Planowana jest od tego publiczna uroczystość pożegnalna, która ma odbyć się w niedługim czasie.

Osobne oświadczenie napisał również prezes Square Enix, Yosuke Matsuda:

„Chciałbym złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz przyjaciołom Pana Koichi’ego Sugiyamy. Żadne słowa nie są wstanie wyrazić tego jak wielki wkład miał on w dotychczasowy rozwój marki Dragon Quest. Pamiętam go dyrygującego orkiestrą na koncercie muzyki z gry jakby to było wczoraj. Serdecznie dziękuje mu za wszystkie lata pracy oraz przepiękne utwory, które skomponował. ”źródło: Kotaku 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.