GAMING JAPONIA NEWS

Zmarł Masayuki Uemura, twórca konsol NES i SNES

Wraz z końcówką 2021 roku, odszedł człowiek, który miał ogromny wkład w ubarwienie dzieciństwa milionów graczy na całym świecie. Masayuki Uemura, twórca kultowych konsol Nintendo, zmarł w wieku 78 lat. 

 

Japońska organizacja akademicka, Ritsumeikan Center for Game Studies, podzieliła się informacją o odejściu jednego z istnych weteranów branży gier. 6 grudnia 2021 roku – w wieku 78 lat – zmarł Masayuki Uemura, twórca konsol takich jak Famicom, Super Famicon oraz ich zachodnich wersji.

Zgodnie z informacjami zawartymi w opublikowanym oświadczeniu, pogrzeb wieloletniego pracownika Nintendo odbył się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Masayuki Uemura urodził się w 1943 roku, a pracę dla Nintendo rozpoczął w wieku 28 lat. W 1981 roku był jedną z ważniejszych osób związanych z produkcją konsoli Famicom oraz jej zachodniego odpowiednika – Nintendo Entertainment System. Siedem lat później został również ojcem konsol czwartej generacji – Super Famicoma oraz SNES’a.

Zasłużony inżynier opuścił szeregi Nintendo w 2004 roku i został wykładowcą japońskiego Ritsumeikan University. W 2011 roku uformował Ritsumeikan Center for Game Studies (RCGS), czyli pierwszą i jedyną w Japonii organizację uczelnianą, zajmującą się naukami związanymi z grami wideo.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.