GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Znamy datę premiery Steam Deck – przenośnej konsoli od firmy Valve!

Około dwa miesiące temu informowaliśmy o rzekomym projekcie Valve, który obejmować miał wydanie własnego handhelda. Okazuje się, że urządzenie – określane wówczas mianem Steam Pal – faktycznie ukaże się pod koniec bieżącego roku! Oficjalnie nazywać się jednak będzie Steam Deck. 

 

Valve oficjalnie wkracza na rynek konsol przenośnych! Firma ujawniła właśnie szczegóły na temat swojej nadchodzącej konsoli, którą będziemy mogli zakupić jeszcze w tym roku. Steam Deck – zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami – oferować będzie przede wszystkim mobilny dostęp do gier z biblioteki Steam.

Jest to główny zamysł urządzenia, jednak okazuje się, że bez problemu zainstalujemy na nim również inne aplikacje, takie jak GOG czy Epic Games Store. Konsolka będzie bowiem niczym innym jak miniaturowym komputerem, do którego opcjonalnie będzie można podłączyć myszkę, klawiaturę oraz monitor.SPECYFIKACJA: 

  • 7-calowy ekran LCD 60 Hz o rozdzielczości 1280×800 pikseli
  • układ graficzny 8 RDNA 2 CUs
  • procesor Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz
  • 16 GB RAM LPDDR5
  • Dwa panele dotykowe na przedniej obudowie
  • wejście na kartę MicroSD

Steam Deck trafi do sprzedaży już w grudniu 2021 roku, a już teraz ruszyły rezerwacje na zakup pierwszych egzemplarzy. Urządzenie dostępne będzie w trzech wariantach, posiadających inne wielkości wbudowanej pamięci:

  1. Wersja standardowa z 64 GB pamięci eMMC – cena: 1899zł
  2. Steam Deck z dyskiem 256 GB NVMe SSD – cena: 2499zł
  3. Steam Deck dyskiem 512 GB NVMe SSD – cena: 3099 zł

Z dodatkowymi szczegółami możecie zapoznać się na oficjalnej stronie konsoliźródło: PC Gamer

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.