ARTYKUŁ POKEMON RANKING TCG

10 najdroższych kart Pokemon TCG na świecie! [2023]

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów związanych z kartami Pokemon TCG jest to, żę są one czymś więcej niż częścią świetnej gry. Są one także przedmiotami kolekcjonerskimi, które niekiedy osiągają niezwykłe ceny na rynku wtórnym.

W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najdroższym kartom Pokemon TCG na świecie!

 

 

W świecie kolekcjonerskich gier karcianych istnieje kilka marek, które zdobyły serca milionów fanów na całym globie. Jedną z nich zdecydowanie jest Pokemon TCG!

Historia pokemonowej karcianki sięga 1996 roku. Nintendo we współpracy z firmą Creatures Inc. oraz Game Freak wprowadziła wtedy na rynek pierwsze karty Pokemon Trading Card Game. Dziś to nie tylko gra, ale przede wszystkim kultowa marka, która stale przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych graczy.

Świat kolekcjonerskich gier karcianych, poza świetną zabawą, ma jeszcze jedno dno, które dla wielu jest równie ważne, bądź nawet ważniejsze niż sama gra. Mowa oczywiście o aspekcie inwestycyjnym, o którym w sieci mówi się coraz częściej. Konkretne karty potrafią bowiem osiągać zawrotne ceny, a poniżej poznasz najdroższe z nich, jeśli chodzi o Pokemon TCG.

Zanim przejdziemy do rankingu, pamiętajcie o tym, aby karty kolekcjonerskie takie jak Pokemon TCG kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców. Na rynku pojawia się coraz więcej podróbek, toteż warto kupować boostery oraz zestawy w sklepach sprzedających oryginalne produkty.

Jednym z takich sklepów jest serdecznie polecany przez nas LootQuest.pl, na którym kupicie wyłącznie oryginalne karty Pokemon TCG i nie tylko! 

#reklama #wspolpracaNajdroższe karty Pokemon TCG

 

10. Pokemon Promo No. 2 Trainer (World Championships 2006)

Na pozycji 10. znalazła się karta, którą otrzymali trzej finaliści Mistrzostw Świata z 2006 roku. Nie tylko gwarantowała ona wejście do finałów przyszłorocznego turnieju, ale również osiągnęła ogromną wartość po latach.

W lutym 2021 roku, powyższa karta oceniona na PSA-9 została sprzedana za kwotę 110 100$. Daje nam to ponad 450 tysięcy polskich złotych!


 

9. [JP] Trophy Pikachu Gold (Lizardon 1998)

Tą kartę otrzymali finaliści japońskiego turnieju Lizardon z 1998 (kolejno Gold,Silver,Bronze). Wydrukowano ich bardzo niewiele, a do dziś zachowało się ich jeszcze mniej.

W 2021 roku, jedna z nich (w wariancie Gold) oceniona zaledwie na PSA-7, została sprzedana za 128 900$. To ponad 530 tysięcy złotych!


 

8. Neo Genesis First Edition Holo Lugia (PSA-10)

Powyższa karta pochodzi z zestawu, w którym po raz pierwszy do Pokemon TCG zawitały stworki z odsłon Silver/Gold/Crystal. Jako maskotka generacji – Lugia cieszy się dziś ogromną wartością sentymentalną, skąd bierze się jej imponująca cena.

PSA aż do dziś przyznało ocenę 10 zaledwie 43 takim kartom. Cena minimalna to 129 000$. To ponad 530 tysięcy złotych!
7. [JP] Tropical Mega Battle Promo (Tropical Wind, 1999)

Jeden z turniejów Pokemon TCG późnych lat 90. odbywał się na Honolulu. Ich nakład był kosmicznie mały, bowiem rozdano je zaledwie 50 losowych uczestnikom wydarzenia.

Wspomniana karta w wersji PSA-9 sprzedała się za kwotę 147 633$. To grubo ponad 600 000 złotych!


6. PSA-10 Kangaskhan – Holo (Family Event Trophy Card, 1998) 

Powyższa karta jest jedną z tych, której wcale nie było tak trudno zdobyć. Była ona nagrodą rozdawaną wszystkim uczestnikom turnieju Mega Battle w 1998 roku, w którym udział brały pary złożone z dzieci i ich rodziców.

Tylko 11 z nich do dziś zostało ocenionych na pełną 10. Obecną wartość tej kart z najwyższą notą szacuje się na 225 000$. To grubo ponad 920 tysięcy złotych!


 

5. Tsunekazu Ishihara GX Promo Card (Autograf)

Powyższa karta była rozdawana pracownikom The Pokemon Company. Okazją były 60. urodziny założyciela i ówczesnego prezesa firmy – Tsunekazu Ishihary.

Powyższa karta w wariancie 10 ani razu nie trafiła na żadną aukcję. Jedna 7 z autografem sprzedała się natomiast za 247 230$! Obecnie to ponad 1,015,000 złotych!
 

4. Blastoise (Prototyp)

Karty z Base Seta, czyli pierwszego wydanego zestawu Pokemon TCG osiągają zawrotne ceny. Nie inaczej musi więc być z kartami, które powstały jeszcze przed jego wydaniem! Powyższy Blastoise to testowy wydruk, wykonany przez firmę Wizards of the Coasts w ilości zaledwie 4 egzemplarzy.

Jeden z nich sprzedał się za kwotę w wysokości 360 000$. To ponad 1,400,000 polskich złotych!


 

3. Holo Shadowless Charizard (Base Set, PSA-10)

To zdecydowanie nie jest zwykły Charizard! Istotnie pochodzi on z Base Setu, czyli pierwszego wydanego zestawu Pokemon TCG. Ponadto, jest to pożądany przez kolekcjonerów wariant „shadowless” charakteryzujący się brakiem cienia za ramką ilustracji.

W połączeniu z oceną stanu PSA-10 daje to zabójcze combo cenowe! Jeśli uda wam się wejść w posiadanie takiej karty możecie zarobić nawet 420 000$! Właśnie na tej kwocie zakończyła się jedna z aukcji w marcu 2022 roku. To ponad 1 700 000 złotych!


 

2. Pikachu Illustrator 

Pikachu Illustrator to prawdziwy Złoty Graal gry Pokemon TCG. Wydrukowano ich zaledwie 40 sztuk i były one nagrodą konkursu ilustratorskiego CoroCoro z 1998 roku. Jest to jedyna istniejąca karta, w której podmieniono napis „TRAINER”.

Karta ta, w wersji PSA-10 została kupiona za absolutnie niepojętą cenę 5 275 000$(!!). Nabył ją nie kto inny jak znany YouTuber – Logan Paul. Na polskie złotówki daje to ponad 20 milionów złotych (!!!).
 

1. 25th Anniversary Celebrity Cards

Za powyższe karty dałoby się pokroić wielu kolekcjonerów. Każda z nich jest absolutnym unikatem, który został wręczony artystom współpracującym z The Pokemon Company w trakcie obchodów 25-lecia marki Pokemon. Tym sposobem otrzymali je Katy Perry, Post Malone oraz J Balvin.

Żadna z nich póki co nie jest na sprzedaż. Biorąc jednak pod uwagę ich unikatowość oraz kontekst powstania, to właśnie one są zapewne najbardziej wartościowymi kartami Pokemon TCG na całym świecie.


 

Świat Pokémon TCG to miejsce, gdzie pasja, nostalgia i kolekcjonerska gorączka splatają się w jedno, tworząc niezwykły fenomen, który przetrwał przez dziesięciolecia. Dziesięć najdroższych kart Pokémon TCG, które przybliżyliśmy w tym artykule, to tylko wierzchołek góry lodowej wśród niezliczonych unikalnych i cennych kart, które istnieją na rynku kolekcjonerskim.

Kto wie…być może właśnie w twoich zbiorach kryje się przyszła karta, która za kilka lat osiągnie imponującą cenę na rynku!

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.