GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Fortnite zamyka swoje serwery w Chinach!

Ni stąd ni zowąd ogłoszono koniec Fortnite’a w Chinach! Produkcja Battle Royale od Epic Games wyłączy tamtejsze serwery jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie już za dwa tygodnie. Nie określono przyczyny tej niespodziewanej decyzji. 

 

Na oficjalnej stronie chińskiej wersji Fortnite’a pojawił się zaskakujący wpis, według którego produkcja żegna się z chińskim rynkiem. Tamtejsze serwery najpopularniejszego battle royale na świecie mają zostać wyłączone jeszcze w tym miesiącu, czego oficjalna przyczyna nie została sprecyzowana.

W dniu wczorajszym zablokowana została możliwość tworzenia nowych kont. Od 15 listopada natomiast, chińscy gracze nie będą już mogli zalogować się do gry. Fortnite zadebiutował w Chinach w kwietniu 2018 roku, w czasie trwania 5. sezonu. Tytuł od Epic Games ukazał się tam pod nazwą Fortress Night i posiadał wyraźne różnice względem wersji dostępnych w innych częściach globu. Największą z nich był całkowity brak jakiegokolwiek systemu mikrotransakcji, które w chińskim prawie są traktowane tak samo jak hazard.

Zniknięcie gry z Chin najprawdopodobniej związane jest z trwającą obecnie walką tamtejszego rządu z grami video. 

Zaledwie dwa miesiące temu ustanowione zostało tam nowe prawo, według którego dzieci nie mogą poświęcać rozrywce cyfrowej więcej niż 3 godzin tygodniowo. Tego typu zmiany mogą spowodować stopniowe wycofywanie się coraz większej ilości wydawców, dla których utrzymywanie serwerów może przestać być opłacalne.źródło: Kotaku 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.