GAMING NEWS

eFootball 2022- Ewolucja cyklu Pro Evolution Soccer z ujawnioną datą premiery

W lipcu bieżącego roku, Konami ogłosiło koniec ery Pro Evolution Soccer, zapowiadając swoją nową piłkarska produkcję. Nowy symulator piłki nazywa się eFootball 2022 i – w odróżnieniu do PES’a – będzie grą free-to-play. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu!

 

Nowa propozycja Konami dla fanów wirtualnej murawy otrzymała oficjalną datę premiery. Okazuje się, że nowe wcielenie Pro Evolution Soccer zadebiutuje jeszcze w tym roku, a mówiąc ściślej – już w tym miesiącu! Darmowy eFootball 2022 ukaże się bowiem już 30 września 2021 roku na PC, Xbox One, Xbox Series S/X, PS4 i PS5. 

Zgodnie z lipcową zapowiedzią, produkcja dostępna będzie również na urządzeniach mobilnych. Ta objęta ma być nawet cross-play’em z pozostałymi platformami, jednak na razie nie ujawniono jej daty premiery. Warto wspomnieć, że niedawno otrzymaliśmy pierwszy materiał z rozgrywki eFootball, który możecie zobaczyć poniżej: 

eFootball początkowo nie będzie mógł pochwalić się spora ilością zawartości. Wersja gry, którą będziemy mogli przetestować jeszcze w tym miesiącu, będzie zawierać jedynie 9 klubów (FC Barcelona, Bayern Monachium, Juventus, Manchester United, Arsenal, River Plate, Corinthians, Flamengo oraz Sao Paulo) i 6 stadionów. Do pierwszej aktualizacji gry, wiodącym trybem pozostaną natomiast mecze towarzyskie, rozgrywane z AI lub w wariancie sieciowym. 

Jeszcze tej jesieni otrzymać mamy jednak nienazwany jeszcze tryb kreatywny (odpowiednik FIFA Ultimate Team), który umożliwi założenie własnego klubu. W tym samym okresie zadebiutować ma również system przepustki Match Pass oraz wstępna implementacja systemu cross play. Z pozostałymi z zapowiedzianych planów możecie zapoznać się na poniższym planie rozwoju:

Na razie ciężko przewidzieć czy rebranding ze strony Konami okaże się sporym sukcesem czy totalną klapą. Po premierze ostatniego zwiastuna na grę spadło sporo negatywnych opinii, głownie dotyczących oprawy wizualnej. Wszystko może jednak nadrobić grywalność, którą będziemy mogli zweryfikować już za kilka tygodni.źródło: IGN 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.