GAMING NEWS

Riot Games stworzy MMO osadzone w uniwersum League of Legends!

Riot Games przez ostatnie lata intensywnie podąża tropem Blizzarda, tworząc produkcje wielu gatunków osadzone w tym samym uniwersum. MOBA, karcianka, strategia oraz FPS są już na pokładzie, a więc teraz przyszła pora na stworzenie tego,  z czego Blizzard Entertainment zasłynął najbardziej – MMO. 

 

Riot Games oficjalnie pracuje nad nową produkcją, o czym na swoim Twitterze poinformował Greg Smith, zajmujący w firmie stanowisko wiceprezesa działu marketingowo-rozrywkowego. W jednym ze swoich ostatnich wpisów, Smith ogłosił, iż Riot zamierza teraz mocno skupić się nad rozwojem swojego uniwersum, co ma przysłużyć się produkcji, nad którą firma właśnie rozpoczęła prace. W samym poście pracownika Riotu nie wyjawione zostało zbyt wiele, poza tym, że jest to projekt „wyczekiwany przez fanów od wielu lat”. Pierwszy konkret dotyczący ujawnionego tytułu padł w sekcji komentarzy pod tym samym postem:



Wygląda więc na to, że można oficjalnie powiedzieć, iż Riot Games pracuje nad grą MMO osadzoną w uniwersum Runeterry. O tego typu produkcję faktycznie dopominała się cała masa graczy i to już od pierwszych sezonów najpopularniejszej MOBY. Na szczegóły będziemy musieli zapewne poczekać kilka miesięcy, a nawet lat, biorąc pod uwagę jak wiele pracy wymaga projekt tej skali. Warto wspomnieć, iż nie jest to jedyna gra, nad którą firma pracuje w tej chwili. Wszystko wskazuje na to, że na etapie prac jest również produkcja inspirowana Among Us, o czym więcej dowiecie się tutaj.  



źródło: GRY-OnLine.pl 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.