GAMING JAPONIA NEWS

SEGA zamyka kolejny popularny salon gier w Japonii

Niemal równy rok temu informowaliśmy o zamknięciu popularnego salonu gier SEGI w Akihabarze, który przegrał walkę z pandemią. Teraz okazało się, że podobny los czeka inny znany lokal arcade należący do firmy. Swoje drzwi zamknie niedługo Sega Ikebukuro GiGO. 

 

Wybuch pandemii bardzo mocno uderzył w japoński rynek arcade, dziesiątkując ilość działających do dzisiaj salonów gier. W zeszłym roku – właśnie z tego powodu – działalność zakończył budynek Akihabara GiGO, będący jednym z bardziej charakterystycznych lokali tego typu w całej Japonii. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnym planowanym zamknięciu. Już w przyszłym miesiącu, kartka na drzwiach zawiśnie na drugim popularnym lokalu SEGI w Ikebukuro. 

Oficjalnym powodem zamknięcia lokalu jest renowacja budynku, która rozpocząć ma się już w przyszłym miesiącu. Po blisko trzech dekadach, Sega Ikebukuro GiGO zakończy swoją działalność już 20 września 2021 roku.8-piętrowy lokal został otwarty w lipcu 1993 roku, przez lata stanowiąc rozpoznawalny wśród lokalsów punkt krajobrazowy oraz miejsce spotkań wielu fanów gier arcade. Poza samymi automatami, budynek oferował również pokoje do karaoke oraz sklep z japońskimi słodyczami.

Warto zaznaczyć, że Ikebukuro GiGO – w odróżnieniu do lokalu w Akihabarze – nie zamyka się z powodów finansowych.  Istnieje więc szansa, że SEGA w przyszłości stworzy inny salon gier, który być może powstanie w okolicy omawianego. Nie będzie to już jednak ten sam, ikoniczny budynek, który w tej formie mogliśmy podziwiać przez ostatnie 28 lat.źródło: SoraNews24

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.