GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Nintendo z imponującymi statystykami za ostatni rok fiskalny!

Pandemia nie zdołała przerwać dobrej passy Nintendo, które udostępniło statystyki dotyczące ostatniego roku fiskalnego. Obejmuje on okres od kwietnia 2020 roku do marca 2021 roku, który okazał się być wyjątkowo owocny. Ogromny wzrost w sprzedaży, odnotowano zarówno w przypadku konsoli Nintendo Switch, jak i samych gier!

 

W zakończonym w marcu tego roku roku fiskalnym, Nintendo zdołało sprzedać 28,83 miliona konsol z linii Nintendo Switch! Jest to wynik o 37% lepszy niż w roku poprzednim, kiedy sprzedano nieco ponad 21 milionów egzemplarzy konsoli.

Łączna ilość sprzedanych Switch’ów przekroczyła tym samym 84 miliony i to w zaledwie 4 lata od premiery. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku, Nintendo Switch przebiło sprzedaż konsoli 3DS. Do pokonania została już ostatnia z nieprzenośnych konsol firmy, czyli Wii, które przez 13 lat dystrybucji, rozeszło się w 101,6 milionach egzemplarzy.Taki sam sukces firma odniosła w segmencie wydawanych gier wideo. Wyniki sprzedaży tytułów od Nintendo wzrosły w tym samym czasie o tyle samo – bo 37% – względem poprzedniego roku fiskalnego.

Łącznie sprzedanych w tym okresie zostało 230,88 milionów kopii poszczególnych gier. Najwięcej do wyniku dołożyło Animal Crossing: New Horizons z 20,85 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Bieżący rok ma szansę zakończyć się podobnym rezultatem. W 2021 czeka nas m.in. premiera nowego modelu Nintendo Switch oraz remake’u Pokemon Diamond and Pearl.źródło: Polygon

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.